استان خود را انتخاب کنید

همه استان‌ها

همه استان‌ها

{{ province }}

{{ temporaryMessage }}

رنگ خدا رنگ خدا

رنگ خدا

90 دقیقه اجتماعی
کارگردان : مجید مجیدی
حسین محجوب
حسین محجوب بازیگر
محسن رمضانی
محسن رمضانی بازیگر
سلامه فیضی
سلامه فیضی بازیگر
سانس یافت نشد

برای برنامه رنگ خدا در {{ myProvince.name }} سانس فعالی یافت نشد.

{{ tab . title }}
 • فیلم رنگ خدا

  درباره فیلم: رنگ خدا (۱۳۷۶) فیلمی ایرانی به کارگردانی مجید مجیدی است. رنگ خدا چهارمین ساخته بلند مجید مجیدی است. 

  استیفان هلدن در نگاهی مشابه ابرت در ۲۵ سپتامبر ۱۹۹۹ درنیویورک تایمر می‌نویسد: این فیلم در حد بالاترین درجه وضوحی که یک فیلم ممکن است بدان برسد، نشان می‌دهد که دارای رسالتی دینی است، اما تجربه‌ای ژرف از تأمل در جهان طبیعی را در اختیار ما قرار می‌دهد… فیلم رنگ خدا گوهری دیگر است که از سرچشمه‌ای واحد، یعنی از یکی از پویاترین سینماهای ملی جهان به ما عرضه شده‌است.

  توضیحات فیلم رنگ خدا

  خلاصه داستان: محمد رمضانی فرزند نابینای هاشم که در مدرسه نابینایان تحصیل می‌کند برای گذراندن تعطیلات به خانه بازمی گردد. هاشم که پس از مرگ همسر خود با مادرش زندگی می‌کند، تصمیم به ازدواج مجدد می‌گیرد. او به همین منظور محمد را به کارگاه نجاری می‌فرستد. مادر هاشم که به نشان اعتراض در مقابل این اقدام خانه را ترک کرده بود بعلت بیماری مجبور به بازگشت می‌شود و سرانجام در بستر بیماری از دنیا می‌رود. هاشم که با مرگ مادر خود و شنیدن جواب منفی از نامزدش بیش از همیشه احساس تنهایی می‌کند به سراغ محمد رفته و او را به خانه بازمی گرداند ولی محمد در میانه راه بر اثر شکسته شدن پل به داخل رودخانه افتاده و هاشم نیز برای نجات محمد خود را به داخل رودخانه می‌اندازد. اما خود نیز گرفتار می‌شود. پس از بهوش آمدن با پیکر بی جان فرزندش مواجه می‌شود. هاشم که پس از مرگ همسر و مادرش فرزند کوچک خود را نیز از دست رفته می‌بیند او را در آغوش می‌گیرد و محمد نیز در آغوش پدر جانی دوباره می‌یابد.

  • رنگ خدا
  • رنگ خدا
  • رنگ خدا
  • رنگ خدا
  • رنگ خدا

  نقد و بررسی فیلم رنگ خدا

  فیلم رنگ خدا در ایالات متحده آمریکا از راه فروش در حدود فقط سی سینما حدود دو میلیون دلار به دست آورد. با توجه به قیمت ناچیز بلیت آن، این مبلغ، برای هر سینمای خاورمیانه‌ای و بسیاری از سینماهای دیگر به جز فیلم تایوانی آنجلی که اسکار سال ۲۰۰۰ را گرفت، بی‌سابقه است.

  بازیگران

  حسین محجوب حسین محجوب
  محسن رمضانی محسن رمضانی
  سلامه فیضی سلامه فیضی

  عوامل فیلم رنگ خدا

  حسین محجوب پدر محسن رمضانی محمد سلمه فیضی مادربزرگ الهام شریفی هانیه فرحناز صفری بهاره بهزاد رفیعی معلم روستا محمد رحمانی معلم مجمع نابینایان مرتضی فاطمی استاد نجاری

 • سوالات متداول شما در مورد رنگ خدا