استان خود را انتخاب کنید

همه استان‌ها

همه استان‌ها

{{ province }}

{{ temporaryMessage }}

سوالاتی که ممکن است داشته باشید

خرید اینترنتی بلیت چگونه انجام می شود؟

با کلیک بر روی دکمه خرید هر برنامه، همه روزهای هفته (در صورت وجود) و سانس های فعال مربوط به آن برنامه به نمایش در می آید. سانس مورد نظر خود را با دقت انتخاب کرده و پرداخت خود را نهایی کنید. پس از بازگشت شما از صفحه بانک به سامانه، اصل فایل PDF را دانلود کرده و خرید به پایان می رسد.

آیا بلیت های خریداری شده را می توان تعویض نمود یا پس داد؟

خیر. بلیت با مشخصات فردی خریدار صادر گردیده و به هیچ عنوان قابل تعویض یا پس دادن نمی باشد.

ارایه بلیت برای ورود به سالن چگونه است؟

حتما اصل بلیت ها که در قالب فایل PDF هست را دانلود کنید. می توانید محتوای فایل PDF را روی «موبایل / تبلت» یا به صورت چاپ شده ارایه نمایید. اسکرین شات قابل قبول نیست.

چرا بایستی شماره موبایل را برای عضویت ثبت کنم؟

برای اطلاع رسانی احتمالی درباره خرید شما، تغییر ساعت یا لغو برنامه همچنین ارسال رمز ورود به سامانه، نیاز به ثبت شماره موبایل که مورد استفاده شما می باشد، وجود دارد.

خطای بانکی

چنانچه در روند پرداخت بانکی ایرادی پیش بیاید (برای نمونه: پول از حساب کم می شود ولی به سامانه ایرانتیک برگشت داده نمی شود یا پیام "خطای پرداخت" می دهد) پیگیری آن به چه صورت می باشد؟

در صورت بروز این مورد، حتما در بخش «پیگیری خرید» لاگین کنید (کد ملی و رمز عبور). سپس منوی «بلیت های خریداری شده» را کنترل نمایید. چنانچه بلیت شما وجود نداشت، خرید انجام نشده است و مبلغ پرداختی به طور اتوماتیک توسط بانک به کارت شما (حداکثر تا 72 ساعت کاری) برگشت داده می شود.

رمز عبور

رمز عبور در هنگام عضویت، چگونه تعیین می گردد؟

ورود به حساب کاربری همواره با وارد کردن شماره موبایل و توکن دریافتی امکان پذیر است. اما در صورت تمایل می توانید برای حساب خود رمز عبور تأیین کنید تا در مواقع عدم دسترسی به موبایل بتوانید به حساب کاربری خود وارد شوید.

آیا امکان تغییر رمز / شماره موبایل / مشخصات فردی و ... وجود دارد؟

بله. پس از ورود به سامانه از بخش «ویرایش پروفایل» ----> رمز عبور / اطلاعات تماس و ... می توانید نسبت به تغییرات مورد نظر اقدام نمایید.

چاپ دوباره بلیت

چنانچه به هر دلیلی پس از پرداخت بانکی موفق به دریافت فایل بلیت نشویم، امکان دسترسی دوباره به بلیت ها وجود دارد؟

بله، با ورود به حساب کاربری خود و ورود به منوی "سابقه خرید" می توانید به بلیت های خریداری شده خود دسترسی پیدا کنید.

پرسش های همگانی

آیا محدودیت سنی برای استفاده از برنامه ها وجود دارد؟

آری. از ورود کودکان کمتر از سه سال جلوگیری می شود (به جز برنامه های ویژه کودکان که با خرید بلیت امکان پذیر است). در سایر برنامه ها، خرید بلیت برای همه افراد «سه سال و بالاتر» الزامیست.

مرورگر پیشنهادی برای استفاده از سامانه ایرانتیک چیست؟

سامانه ایرانتیک با تمامی مرورگرهای مدرن مانند گوگل کروم، موزیلا فایرفاکس و سافاری سازگار است. اما توصیه می شود جهت بهره مندی از تجربه ای بهتر، همواره مرورگرهای خود را به روز نگه دارید.

پس از رزرو بلیت تا چه زمانی می توان بهای بلیت ها را پرداخت نمود؟

از لحظه رزرو بلیت، کاربر 10 دقیقه فرصت دارد تا بهای بلیت ها را پرداخت نماید. پس از پایان 10 دقیقه، صندلی های رزرو شده آزاد گشته و دوباره در لیست فروش قرار می گیرد.

آیا برای خرید بلیت برنامه ها محدودیت ویژه ای وجود دارد؟

آری. تعداد بلیت هایی که خریدار در هر برنامه ای می تواند خرید نماید، نسبت به وضعیت همان برنامه تعیین می گردد.

استفاده از کد تخفیف چگونه است؟

کدهای تخفیف عمومی، حسب مورد در شبکه های اجتماعی و بروشورهای مجموعه های تحت پوشش و کدهای تخفیف اختصاصی توسط سازمان ها و شرکت ها جهت استفاده کارکنان آن ها ارایه می گردد. پس از رزرو بلیت و پیش از ورود به درگاه بانکی، در کادر مشخص شده، کد تخفیف وارد می شود و با زدن کلید «اِعمال» تخفیف لحاظ می گردد.

استفاده از سرویس های ویژه (مانند سالن VIP یا فیلم سه بُعدی 3D) چگونه است؟

پس از رزرو بلیت و پیش از ورود به درگاه بانکی، در جدول بلیت های رزرو شده، امکان انتخاب سرویس (بهای آن به مبلغ بلیت ها افزوده می شود) وجود دارد.