استان خود را انتخاب کنید

همه استان‌ها

همه استان‌ها

{{ province }}

{{ temporaryMessage }}

قطار آن شب
/5.0

قطار آن شب

86 دقیقه خانوادگی کودک 1399
کارگردان : حمیدرضا قطبی
تهیه کننده : بهروز رشاد
افشین هاشمی
افشین هاشمی بازیگر
سیامک صفری
سیامک صفری بازیگر
مریم بوبانی
مریم بوبانی بازیگر
بهناز نادری
بهناز نادری بازیگر
آیلین رشیدیان
آیلین رشیدیان بازیگر
سانس یافت نشد

برای برنامه قطار آن شب در استان {{ myProvince.name }} سانس فعالی یافت نشد.

{{tab.title}}
 • خلاصه داستان قطار آن شب

  دختربچه ای قول خانم نویسنده ای را که در قطار با او آشنا شده است، آنقدر جدی می گیرد که مدت ها در انتظار تلفن و دیدار مجدد اوست. اما این موضوع برای نویسنده بدقول، فقط دستمایه نوشتن یک داستان جدید می شود و خیال و واقعیت درهم می آمیزد. تلاش دختربچه برای رهایی از دلتنگی ها و کابوس و همچنین کمک های پدر، ناشر نویسنده و مسئول ایستگاه قطار-که خودش سوژه قبلی خانم نویسنده بوده است-حوادث تازه ای را رقم می زند.

  • قطار آن شب
  • قطار آن شب
  • قطار آن شب
  • قطار آن شب

  نقد و بررسی فیلم قطار آن شب

  حمیدرضا قطبی کارگردان فیلم «قطار آن شب» پس از سالها فعالیت در پشت صحنه سینما در مقام دستیار کارگردان و برنامه ریز، نخستین فیلمش را در سال 93 با نام «جامه دران» جلوی دوربین برد. فیلمی اقتباسی با حضور بازیگران سرشناس که در جشنواره سی و سوم فیلم فجر با استقبال داوران و منتقدان روبرو شد. قطبی اما در دومین تجربه کارگردانی خود به سراغ گونه سینمایی کودک و نوجوان رفت و «قطار آن شب» را ساخت. قطار آن شب حاصل نگاه متفاوت قطبی به فضای ذهنی مخاطبانش است که در جامه دران تجربه موفقی از آن را به تصویر کشید و این بار قرار بود در یک شمایل دیگر آن را بازنمایی کند. استفاده از بازیگرانی با پیشینه فعالیت مستمر در عرصه تئاتر نشان می دهد کارگردان در «قطار آن شب» به دنبال بیان دغدغه ای جدی با زبان کودکانه است. افشین هاشمی، سیامک صفری، مریم بوبانی، بهناز نادری، بهرام شاکری اسدی و آیلین رشیدیان بازیگران این اثر سینمایی هستند. قطبی که در تجربه کارگردانی اش نشان داد به سینمای اقتباسی علاقه زیادی دارد پس از تجربه موفق جامه دران برای ساخت «قطار آن شب» نیز به سراغ داستانی به همین نام به قلم احمد اکبرپور رفت.

  شرکت پخش

  نسیم صبا

  تاریخ اکران

  02 بهمن 1398

  بازیگران

  افشین هاشمی افشین هاشمی
  سیامک صفری سیامک صفری
  مریم بوبانی مریم بوبانی
  بهناز نادری بهناز نادری
  آیلین رشیدیان آیلین رشیدیان

  سایر عوامل فیلم قطار آن شب

  تهیه کننده و مجری طرح: بهروز رشاد -کارگردان: حمیدرضا قطبی- نویسنده: بهروز رشاد و حمیدرضا قطبی - دستیاراول کارگردان و برنامه‌ریز: واحیک خچوویان -منشی صحنه: هدیه نصیری - مدیر فیلم برداری: محمد رسولی -صداگذاری: حسین ابوالصدق -صدابردار: حسین بشاش -تدوین: حسن حسن‌دوست و نیما حسن دوست - طراح چهره پردازی: ناهید علامی - موسیقی: سعید انصاری - طراح صحنه: هومن معصومی -مدیر تولید: بهروزرشاد - مدیر تدارکات: داوود ناظمی - دستیار تهیه وتولید: میثم صانعی - عکاس: بهروز صادقی - محصول شرکت سینمایی کارن فیلم 

 • سوالات متداول شما در مورد قطار آن شب