استان خود را انتخاب کنید

همه استان‌ها

همه استان‌ها

{{ province }}

{{ temporaryMessage }}

کنسرت موسیقی قشقایی
/5.0

کنسرت موسیقی قشقایی

1398
سانس یافت نشد

برای برنامه کنسرت موسیقی قشقایی در {{ myProvince.name }} سانس فعالی یافت نشد.

{{ tab . title }}
  • کنسرت کنسرت موسیقی قشقایی

    در سالهای اخیر با بخشی از رپرتوار موسیقی قشقایی آشنا شدم که پروسه بومی سازی در فرهنگ موسیقایی قشقایی را نگذرانده بود و برایم بسیار تازگی داشت. احتمالاً علت عدم بومی سازی این آثار تفاوت بسیار زیادشان با فلسفه و زیبایی شناسی موسیقی قشقایی بوده است. این میراثِ کهن فرهنگی متعلق به عاشیق های قشقایی بود. بعد از آن تصمیم گرفتم بر مبنای این رپرتوار ها، بر خلاف شیوه رایجی که تا کنون در ارائه موسیقی قشقایی داشته ام (استفاده محض)، با بهره گیری از برخی مولفه های فرهنگِ موسیقایی قشقایی، تجربه شنیداری نوینی را برای مخاطبین موسیقی قشقایی ایجاد بنمایم.
    لازم به یادآوری است که بهره گیری از متریال موسیقایی فولکلور می تواند به صورت محض یا بهره گیری تماتیک باشد. در بهره گیری محض هیچ مولفه موسیقایی دیگری در آن آمیخته نمی شود. برای مثال این امر زمانی اتفاق می افتد که هر کدام از مقام های موسیقی قشقایی در چارچوبِ اصلی خود اجرا شوند. اما در بهره گیری تماتیک از متریال موسیقایی فولکلور، مولفه هایِ موسیقایی محض از ذهن آهنگساز گذرانیده و با سازمان بندی نوینی ارائه می شود.
    بنا بر این آنچه در اینجا صورت پذیرفته، با الهام گرفتن متریال موسیقایی قشقایی (بهره گیری تماتیک)، آهنگ سازی و تنظیم مجموعه ای بر اساسِ موسیقی قشقایی است که با تکیه بر مولفه هایِ بنیادین فرهنگِ موسیقی قشقایی صورت پذیرفته است. این آثار در قالبِ بخش هایی کوچکی (مینیاتور) برایِ یک ارکستر زهی ارائه شد است که می تواند زمینه بسط و گسترش آثاری بزرگتر در ژانر های ارکسترال متنوع باشد.

    ///TODO Uncomment This
  • سوالات متداول شما در مورد کنسرت موسیقی قشقایی