استان خود را انتخاب کنید

همه استان‌ها

همه استان‌ها

{{ province }}

{{ temporaryMessage }}

عروس آتش عروس آتش

عروس آتش

110 دقیقه عاشقانه 1400
کارگردان : خسرو سینایی
حمید فرخ نژاد
حمید فرخ نژاد بازیگر
سعید پورصمیمی
سعید پورصمیمی بازیگر
مهدی احمدی
مهدی احمدی بازیگر
سانس یافت نشد

برای برنامه عروس آتش در {{ myProvince.name }} سانس فعالی یافت نشد.

{{ tab . title }}
 • فیلم عروس آتش

  عروس آتش فیلمی به کارگردانی خسرو سینایی در سال ۱۳۷۸ است. فیلمنامه آن را خسرو سینایی و حمید فرخ‌نژاد نوشتند و در جنوب ایران فیلمبرداری شد. عروس آتش جایزه‌های سینمایی بسیاری کسب کرد.

  عروس آتش به سنت‌های عشیره ای در جنوب ایران، ازدواج اجباری و خودسوزی می‌پردازد که نام فیلم نیز برگرفته از همین صحنه است.

  توضیحات فیلم عروس آتش

  احلام (با بازی غزل صارمی)، دختری عرب خوزستانی که از کودکی زادگاهش را ترک کرده و به اهواز آمده، اکنون سال آخر پزشکی را در دانشگاه سپری می‌کند. او که به حکم قوانین عشیره اش باید به همسری پسر عمویش فـَرحان (با بازی حمید فرخ‌نژاد)درآید، عاشق استادش پرویز (با بازی مهدی احمدی)ـ است و استاد نیز دل در گرو عشق او دارد. احلام گرچه تفکر عشیره‌ای را غیرقابل انکار می‌شمارد، نمی‌خواهد با پسرعموی ماهیگیر و بی سوادش که به قاچاق کالا مشغول است ازدواج کند. او که از دو سالگی پس از مرگ پدر همراه مادرش به شهر آمده، تصمیم می‌گیرد برای صحبت کردن در این مورد به زادگاهش برود. احلام و فرحان که تاکنون همدیگر را ندیده‌اند یکدیگر را می‌بینند و احلام طی گفتگویی صریح با فرحان به او می‌گوید که قادر نیست در شرایطی که کس دیگری را دوست دارد، همسر او شود. فرحان که از گفتگوی احلام سخت رنجیده، همچنان احلام را نامزد خود می‌داند و در صورت عدم تمکین، حکم قتل او را براساس سنتی دیرینه در قبیله‌اش، تکلیف خود می‌داند. احلام همچنین با خاله هاشمیه (با بازی سلیمه رنگزن) صحبت می‌کند و او را متقاعد می‌کند که این سنت قدیمی در دوران حاضر دیگر معنایی ندارد. خاله به حمایت از او برمی‌خیزد ولی خانواده فرحان در ازدواج آنها اصرار دارند. پرویز با کمک وکیلی (با بازی سعید پورصمیمی) تلاش می‌کند تا راهی برای این معضل پیدا کند ولی با موجی از مخالفت‌ها روبرو می‌شود. فشارهای عشیره باعث می‌شود تا احلام به اجبار با ازدواج موافقت کند. در شب عروسی آن دو، خاله با کارد، فرحان را از پای درمی‌آورد و احلام نیز در آتشی که خود در اتاق حجله اش برافروخته، می‌سوزد.

  • عروس آتش
  • عروس آتش
  • عروس آتش
  • عروس آتش
  • عروس آتش

  بازیگران

  حمید فرخ نژاد حمید فرخ نژاد
  سعید پورصمیمی سعید پورصمیمی
  مهدی احمدی مهدی احمدی

  عوامل فیلم عروس آتش

  کارگردان: خسرو سینایی تهیه‌کننده: قاسم قلی‌پور نویسنده: خسرو سینایی، حمید فرخ‌نژاد بازیگران: سعید پورصمیمی حمید فرخ‌نژاد مهدی احمدی سلیمه رنگزن غزل صارمی موسیقی: خسرو سینایی فیلم‌بردار: علی لقمانی تدوین‌گر: هایده صفی‌یاری

 • سوالات متداول شما در مورد عروس آتش