مستند "پناهگاه"

مستند "پناهگاه"

دقیقه

دسته بندی: سینمای هنر و تجربه

کارگردان: عباس سندی

ژانر: مستند

درباره مستند: این فیلم مستند درباره مکانی در حومه شهر رشت است که برای نگهداری و درمان حیوانات مختلف احداث شده است و مدیریت آن را زنی جوان بر عهده دارد.

توضیحات

تصویربردار: عباس سندی / تدوینگر: محمد زارعی / موسیقی: نریمان خلق مظفر / صداگذار: سحر حسینی فرد

مستند «پناهگاه» نخستین مستند بلند عباس سندی است که در کارنامه‌اش ساخت چند فیلم کوتاه و مستند را دارد. «پناهگاه» درباره یک خانه است، خانه‌ای که از حیوانات گوناگون زخمی و رنجور مراقبت می‌کند و این مستند تلاش‎های خانواده محجوب را برای نگهداری از این حیوانات به تصویر می‌کشد. ساخت این مستند  از اوایل تابستان ۹۲ آغاز و تا پاییز ۹۳ ادامه داشته‌است. به گفته کارگردان، او برای این که بتواند شرایط سخت کاری این پناهگاه را نشان دهد، در فصول مختلف از این مکان تصویربرداری کرده‌است.

عباس سندی در یادداشتی درباره انگیزه خود برای ساختن این مستند می‎نویسد:«شخصیت خانم محجوب، به عنوان یک زن جوان که به واقع تمامی زندگی خود را وقف حمایت از حیوانات کرده است، مهم‌ترین دلیلی بود که باعث شد فیلم «پناهگاه»ام را بسازم. زنی که چند سال پیش از این با وجود داشتن زندگی و کار بسیار خوب و مناسب، تصمیم می‌گیرد تا با همراهی و حمایت خانواده و دوستانش، مسیر جدید و متفاوتی را برای ادامه زندگی انتخاب کند و با رها کردن شغل خود در دانشگاه و نقل مکان کردن به جایی در حاشیه شهر، مکانی را برای نگهداری و درمان حیوانات مختلف احداث نماید. این فیلم به نوعی درباره این انتخاب است.»

سانس ها و مکان های برگزاری

برای این برنامه در حال حاضر سانس فعالی تعریف نشده است.